Dopravní muzeum – Verkehrmuseum Dresden

Máte rádi kouzlo starých časů, když se ještě jezdilo se starými kočáry a později také s lokomotivami? Milujete staré auto veterány? Pak si při svých toulkách Drážďanami nezapomeňte prohlédnout zdejší Dopravní muzeum. Najdete ho uprostřed starého města v tzv. Johanneu. Je to budova, kde byly v minulosti situovány kurfiřtské stáje a kočárovny. Právě zde parkovaly tyto novověké dopravní prostředky. Muzeum Dopravy v Drážďanech bylo založeno v roce 1952, avšak první sběratelé začali pro budoucí muzeum kompletovat sbírky již v roce 1877. Dnes zde najdete jednu z nejstarších a nejvýznamnějších sbírek v celém Německu. Exponáty pochází převážně ze Saska a východního Německa.

Co všechno si prohlédnete?

Za vaši pozornost určitě stojí samotná budova muzea. Krásná renesanční stavba je velmi cenná, vždyť pochází již z roku 1556. Po čtyři staletí zde mocní sasští kurfiřti parkovali své kočáry a právě zde se také nacházely stáje pro koně. Dnes zde najdete nejen kočáry, ale také staré lokomotivy, motocykly, auta a jízdní kola. V muzeu si uděláte kompletní přehled o historické vývoji železniční dopravy. Dále získáte zajímavé informace o městské dopravě, dále o nákladní, námořní, říční a vzdušné dopravě.

Horkovzdušný balón i první motocykl.

Drážďanské muzeum patří ke skutečným lahůdkám pro všechny vyznavače starých dopravních prostředků. K vidění je například slavná saská lokomotiva Muldenthal z roku 1861 nebo nevšední autobus tažený koňmi, který sloužil k městské dopravě. Můžete se také těšit na ukázku prvního motocyklu z roku 1855. Příznivci letecké dopravy se mohou pokochat pohledem na horkovzdušný balón nebo nadzvukové letadlo. Pro ty, co dávají přednost železnici má muzeum k dispozici na 23 exponátů dobových lokomotiv, které můžete vidět i přímo v provozu.

Praktické informace pro návštěvníky Dopravního muzea v Drážďanech.

Otevírací doba muzea je od úterý do neděle od 10 do 18 hod. Dospělí platí 5 Eur, děti, důchodci a studenti 2, 50 Eur. Vstup pro děti do 5 let je zdarma. Pokud máte Dresden-Card vyjde vás vstup na 3, 50 Eur, rodinné vstupné činní 11 Eur. Další podrobné informace o prohlídce a exponátech Dopravního muzea získáte na www.verkehrsmuseum-dresden.de.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist