Drážďanský zámek – Dresdner Schloss

Renesanční skvost najdete v blízkosti Velké kurfiřtské stáje, která na zámek nebo také drážďanskou rezidenci přímo navazuje. V blízkosti je pak slavná Semperoper a drážďanský chrám. Drážďanská rezidence je vskutku jedinečným místem. Má ideální architektonické uspořádání s dostatkem prostoru. Proto se tu dnes konají rozmanité výstavy. Na první pohled vás zaujmou elegantní obloukové arkády ve stylu toskánské renesance. Za váš pohled rozhodně stojí také sluneční hodiny a nástěnná malba zvaná Knížecí průvod. Na prohlídku Drážďanského zámku si vyšetřete dostatek času.

Co všechno si můžete prohlédnout?

V zámku se pravidělně konají velmi zajímavé výstavy světových a unikátních uměleckých sbírek. K nejnavštěvovanějsím patří sbírka pokladů zvaná Nová zelená klenba v prvním patře a tzv. Turecká komora v druhém poschodí zámku. K zajímavostem patří výstava o historii zeměměřičství. Tato expozice zde není umístěna jen tak náhodou. Právě slavný saský kurfiřt August měl velký zájem o geodetické přístroje, které sbíral. Dále si můžete prohlédnout vzácné umělecké předměty z ušlechtilých kovů a luxusních materiálů. Uvidíte zajímavé sbírky plné perel, drahých kamenů a exotické slonoviny. Návštevníky patrně nejvíce zaujme obrovský 41karátový diamant v zeleném odstínu. K vidění je také Mědirytecký kabinet.

Praktické informace pro návštěvníky rezidence v Drážďanech.

Vstupné do zámku na všechny výstavy činí 10 Eur pro dospělé, zlevněné vstupenka vás vyjde na 7, 50 Eur, děti a mládež do 16 let mají vstup zdarma. Otevřeno je od středy do pondělí od 10 do 18 hod. V úterý je zavírací den. Bližší informace na www.skd.museum. A máme pro vás ještě jeden tip. Pokud zámek navštívíte v zimním období, pak si nezapomeňte prohlédnout blízký vanoční trh Štrýclmarkt, který najdete hned za funkcionalistickou stavbou Kulturní paláce Drážďan. Vánoční trh je v pěší docházkové vzdálenosti pěti minut.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist