Katedrála Hofkirche

Dvorský kostel byl poničen bombardováním.

Katedrála Svaté Trojice nebo také Dvorský kostel (Hofkirche) byl během druhé světové války výrazně poničen bombardováním. Propadla se celá střecha a tak musel být kostel nákladně zrenonovován v roce 1965. Na své prohlídce Drážďan ho určitě zařaďte do svého cestovního itineráře. Katedrála se nachází v samém centru Drážďan hned vedle Augustova mostu. Určitě jí tak nebudete mít problém najít.
 
 

Jak se stal saský protestantský kurfiřt katolíkem …

Chrám je rovněž jedinou katolickou katerdrálou v jinak prostestantském městě Drážďany. Chrám byl postaven v polovině 18. století jako soukromá královská bazilika. Je zde pohřbeno na 48 saských králů a je to největší kostel v celém Sasku. Začal ho stavět saský kurfiřt August Silný z převážně mocenských důvodů. Chtěl se totiž stát králem v Polsku, které bylo katolické, proto nechal vystavit katolický stánek také doma v Drážďanech, který by mohl jako katolík navštěvovat. Kurfiřt a polský král však mezitím zemřel a kostel dostavil až jeho syn.

Královský chrám Wettinů.

V minulosti byl kostel spojen pomocí mostu s královským palácem Wettinů – sídlem královského rodu. Status baziliky získal chrám v roce 1980. Hofkirche leží jen několik metrů od břehů Labe a v blízkosti drážďanských památek jako je Semperoper nebo Zwinger. Je to jedinečná ukázka chrámu sálového typu a monumentání barokní architektury.

Interiér katedrály Hofkirche

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist