Kostel Frauenkirche

Frauenkirche (v překladu „kostel naší paní”) nebo také česky kostel Panny Marie, je luteránský kostel který je jedním ze symbolů Drážďan.

Nachází se v samém centru města jenom jeden blok od řeky Labe. Frauenkirche je považován za symbol Drážďan ze smutného důvodu a to protože byl vybombardován a velmi silně poničen na sklonku druhé světové. Bombardování Drážďan se stalo jedním z posledních mement války a mnohými bylo spojencům vytýkáno je zbytečné. Nálet se uskutečnil 15. února 1945. Trosky kostela pak byly následně ponechány jako připomínka hrůz války.

Náš tip: Hledáš ubytování v Drážďanech? S tím ti pomůže cestovatelský web Hotelove.cz.

Po znovusjednocení Německa však bylo opět trochu symbolicky rozhodnuto o rekonstrukci, která byla také pojata i jako symbol smíření mezi dříve válčícími mocnostmi. Rekonstrukce exteriéru byla dokončena v roce 2004, interiérů pak o rok později. Po 13 letech nákladných prací byl Frauenkirche znovu vysvěcen 30. října 2005, v předvečer protestantského svátku Den reformace. Dnes je tedy Frauenkirche opět jedním z výstavních staronových symbolů Drážďan.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist