Prager Strasse moderní Drážďany

Ulice Prager Strasse je moderním centrem Drážďan a po většinu dne zde panuje čilý ruch. Ulice začíná na konci historického jádra města od kterého ho oddělují jenom ulice Waisenhausstrasse a Doktor-Kurz Ring. Prager Strasse je dlouhá asi 800 metrů a končí u hlavního drážďanského vlakového nádraží.

Prager Strasse je vlastně široký pěší bulvár. Důvod proč se jedná o moderní centrum měst je velmi jednoduchý. Kolem se nachází několik obchodních center, kde můžete ulevit své těžké peněžence. Oblíbené je například šestipatrové obchodní centrum Karstadt. Kromě toho jsou zde samozřejmě také restaurace a kavárny a další možnosti jak se zabavit. Populární je například kino sídlící v kruhové budově – Neues Rundkino Dresden.

Velkou část západní strany Prager Strasse pak tvoří obrovský hotel Ibis. Další velký hotel je na východním konci ulice u nádraží a to Pullman Dresden Newa.

Prager Strasse je velmi zajímavou moderní třídou. Mění se chodníky i šířka ulice, jenom nespočet možností, co zde dělat zůstává. Samotná ulice je pak dozdobena několika zelenými plácky, bazénky s fontánami a občas také nějakou moderní sochou. Zkrátka pokud chcete poznat i moderní Drážďany, tak se musíte vydat i do Prager Strasse.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist