Saská státní opera Semperoper

Místo světového významu.

Majestátní budovu Semperoper najdete na náměstí Theaterplatz v centru saské metropole. Je postavena v elegantním stylu italské renesance. Typickou italskou tvář vtiskl opeře jeden z architektů Zwingeru Gottfried Semper. Opera byla slavnostně otevřena v roce 1841a velmi vážně konkurovala ostatním evrospkým kulturním stánkům hudby.

Budova se ctí přežila požár i válečné bombardování.

Ovšem přesně za 28 let od výstavby přišla katastrofa v podobě ničivého požáru. Opravy však na sebe nenechaly dlouhou čekat. Rekonstrukce se ujal Semperův syn a zanedlouho opera opět sloužila svému účelu. Další poškození přineslo bombardování na konci druhé světové války v roce 1945. I to však budova přečkala díky zkušeným architektům, kteří operu zrestaurovali do původní podoby.

Navštivte operu a dopřejte si okouzlující zážitek.

Dnes je to jedno z nejkrásnějších a nejrenomovanějších operních divadel světa. Návštěvníky zaujme ve vnitřních interiérech zejména precizní štukatérská výzdoba, malby a výtečná akustika, díky které je operní představení fenomenálním zážitkem. Umělecký soubor Saské státní opery patří k nejvýznamnějším a nejstarším na světe. Zejména v nočních hodinách, kdy je stavba dokonale nasvícena, oceníte přepychové vzezření budovy. Informace o aktuálním repertoáru a vstupenkách najdete na www.semperoper.de.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist